Liga 1. Viitorul - CSU Craiova 4-0, etapa a 19-a. Jucătotii lui Hagi i-au surclasat pe olteni

Postat la: 29.11.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

După victoria obținută în Ștefan cel Mare, în etapa a 16-a, 5-1, Viitorul a făcut un nou meci mare. Echipa din Ovidiu a surclasat-o pe CSU Craiova, scor 4-0. Gazdele au dominat partida disputată sâmbătă seara, de la un capăt la celălalt.

Bănel Nicoliţă a deschis scorul cu un şut spectaculos, în minutul 11. Tănase a dus scorul la 2-0, cu un şut la colţul scurt din interiorul careului, în minutul 32. Constănțenii au continuat să atace, iar în minutul 68 Aganovic a fructificat o pasă a lui Cernat. Tănase a stabilit scorul final în minutul 76.

Viitorul acumulează 36 de puncte, cu unul mai puţin decât liderul Astra Giurgiu, în timp ce oltenii rămân pe şapte, la un singur punct de play-off.

FC Viitorul Constanța - CSU Craiova 4-0 (2-0)

Au marcat: Nicoliță 11, Tănase 32, 76, Aganovic 67
Stadion: „Academia Gheorghe Hagi", spectatori: 1.000

FC Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Hodorogea, Boli, Ganea - Achim (81 Țîru), Filip, Aganovic - Nicoliță, Cernat (75 Chițu), Tănase (81 I. Hagi). Rezerve: Buzbuchi, Ciupe, Țîru, Nedelcu, Marin, I. Hagi, Chițu. Antrenor: Gheorghe Hagi

CSU: Bălgrădean - Dumitraș, Iliev, Kay, Achim - Bancu, Zlatinski (83 Zlatinski), Mateiu (79 Madson), Ivan - Bawab, Curelea. Rezerve: Straton, Izvoranu, Madson, Ferfelea, Hergheligiu, Măzărache, Băluță. Antrenor: Emil Săndoi

Arbitri: Istvan Kovacs - Octavian Șovre, Mircea Orbuleț. Rezervă: Omuț Marius
Observatori: Bogdan Buhuș, Cristian Nica
Eliminat: Bawab 73