După nuntă, Ianis Hagi freacă banca de rezerve!

Postat la: 03.01.2024 | Scris de: ZIUA NEWS

La jumătate de an după ce s-au logodit, la Paris, Ianis Hagi și Elena Tănase au organizat o petrecere fastuoasă de cununie, chiar în prima zi de Crăciun.

Revenit la echipa sa de club, Alaves, Ianis Hagi a fost trezit la realitate, internaționalul român fiind uitat pe banca de rezerve într-un meci extrem de important. Fără Ianis Hagi, Alaves a trecut pe lângă o mare victorie în deplasare, pe terenul celor de la Real Sociedad, o echipă de Liga Campionilor. În superioritate numerică din prima repriză, când a fost eliminat portarul lui Sociedad, Remiro, Alaves a deschis scorul în minutul 76 prin Luis Rioja, din penalty. În cele din urmă, Sociedad a reușit să egaleze în minutul 90+6, prin Zubimendi, scor final 1-1.