AMICAL

Alexandru Maxim are poftă de goluri. Românul a marcat pentru VfB Stuttgart, în meciul cu Young Boys / VIDEO

Postat la: 11.07.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

Alexandru Maxim are poftă de goluri. Românul a marcat pentru VfB Stuttgart, în meciul cu Young Boys Berna / VIDEO

Sursa foto: sport.ro

Alexandru Maxim arată o formă bună în amicale. Internaționalul român a marcat pentru VfB Stuttgart în meciul de verificare câștigat cu formația elvețiană Young Boys, jucat pe arena Stade de Suisse din Berna.

Antrenorul Alexander Zorniger l-a titularizat pe Maxim, iar românul a deschis scorul în minutul 5, cu șut la colțul lung. Maxim a fost schimbat la pauză, iar meciul s-a încheiat cu Victoria categorică a nemților, scor 4-1.

Alexandru Maxim a rămas la VfB Stuttgart, în ciuda ofertelor venite pentru mijlocașul român. El avea ocazia să lasă Bundesliga pentru Premier League. Swansea a fost una dintre echipele care a dorit să-l achiziționeze.