Cupa Mondiala 2018: Anglia castiga in prelungiri cu Tunisia

Postat la: 19.06.2018 | Scris de: ZIUA NEWS

Tunisia si Anglia s-au intalnit in al doilea meci din cadrul Grupei G de la Campionatul Mondial din Rusia. Partida a inceput la ora 21:00.

Echipele de start

Tunisia: Hassen - Meriah, Ben Youssef, Bronn, Maaloul - Skhiri, Badri, Sassi - Ben Yousseff, Khazri, Sliti
Rzerve: Ben Moustapha, Mathlouthi, Ben Alouane, Haddadi, Bedoui, Khaoui, Ben Amor, Khalil, Srarfi, Khalifa, Chaaleli, Naguez
Antrenor: Nabil Maaloul

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Dele, Henderson, Lingard, Young - Sterling, Kane
Rezerve: Butland, Pope, Rose, Dier, Vardy, Welbeck, Cahill, Jones, Delph, Rashford, Loftus-Cheek, Alexander-Arnold
Antrenor: Gareth Southgate

Arbitru: Roldan Wilmar (Columbia)
Stadion: Volgograd Arena (Volgograd)

LIVE TEXT

Centralul Wilmar Roldan fluiera sfarsitul meciului de pe Volgograd Arena . Scorul final este 1-2!

90+3' Eric Dier intra in locul lui Jesse Lingard.

90+2' Assistul ii apartine lui Harry Maguire!

90+2' Se arata4 minute de prelungire.

90+2' Gooool! Acum e 1-2 , dupa lovitura de cap a lui Harry Kane!

90+1' Arbitrul Wilmar Roldan a acordat o lovitura de la colt pentru Anglia. Executa Kieran Trippier.

87' Saber Khalifa de la Tunisia este fluierat in pozitie de ofsaid.

85' Farouk Ben Mustapha (Tunisia) revine pe teren dupa o usoara accidentare.

85' Arbitrul Wilmar Roldan reia jocul.

85' Saber Khalifa ii ia locul lui Wahbi Khazri pentru Tunisia.

84' Meciul de pe Volgograd Arena a fost intrerupt pentru cateva clipe. Farouk Ben Mustapha este intins pe gazon si acuza o accidentare.

83' Wilmar Roldan acorda corner pentru Anglia.

80' Ruben Loftus-Cheek ii ia locul lui Dele Alli.

79' Anglia avanseaza in atac si Ashley Young reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.

74' Iese Naim Sliti, intra Mohamed Ben Amor.

72' Incearca Naim Sliti dar nu nimereste poarta.

72' Wahbi Khazri de la Anglia are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.

71' Anglia este in ofsaid.

69' Kieran Trippier de la Anglia gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.

68' Anglia face o schimbare: Marcus Rashford in locul lui Raheem Sterling.

68' Wahbi Khazri e ok si revine pe teren.

67' Se reia partida.

67' Wahbi Khazri este accidentat si meciul se intrerupe.

61' Lovitura de colt pentru Anglia.

53' Wahbi Khazri e semnalizat in ofsaid de catre Wilmar Roldan.

51' Anglia ataca si Dele Alli loveste mingea cu capul. Tunisia se apara atent si respinge.

51' Anglia are un corner, Kieran Trippierse pregateste sa il execute.

46' A inceput repriza 2!

Se incheie prima repriza.

45+1' Vor fi 3 minute de prelungire.

45' Jesse Lingard loveste bara! Ocazie mare de gol pentru Anglia!

44' Lovitura de colt pentru Anglia.

43' Jesse Lingard incearca un sut, dar cei de la Tunisia reusesc sa respinga.

35' Gooool! Ferjani Sassi inscrie din lovitura de la 11 metri si egaleaza, 1-1!

34' Wilmar Roldan ii arata galben lui Kyle Walker!

33' Este penalty pentru Tunisia!

31' Harry Maguire trimite cu capul insa Tunisia reuseste sa respinga.

28' Fakhreddine Ben Youssef urca periculos in atac, dar lovitura de cap a lui Fakhreddine Ben Youssef nu-si atinge tinta.

27' Wahbi Khazri (Tunisia) executa un corner.

27' Tunisia avanseaza in atac si Ferjani Sassi trage spre poarta. Anglia se descurca, lovitura e blocata de un aparator.

24' Anglia ataca prin Jesse Lingard. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.

23' Trage Naim Sliti dar balonul trece pe langa poarta.

23' Wahbi Khazri (Tunisia) bate un corner.

18' Jordan Henderson trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Anglia.

16' Mouez Hassen a reintrat pe teren.

15' Meciul a fost reluat.

15' Nabil Maaloul il scoate pe Mouez Hassen si intra Farouk Ben Mustapha.

13' Jocul e intrerupt din cauza accidentarii lui Mouez Hassen.

11' Goooool!Anglia face 0-1 datorita golului marcat de Harry Kane!

11' Sut bun al lui John Stones, dar fara rezultat.

11' Arbitrul Wilmar Roldan a acordat o lovitura de la colt pentru Anglia. Executa Ashley Young.

11' Harry Kane (Anglia) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.

6' Mouez Hassen e OK, a reintrat pe teren dupa accidentarea de adineauri.

6' Partida este din nou in desfasurare.

5' Wilmar Roldan intrerupe meciul din cauza accidentarii lui Mouez Hassen.

4' Anglia este fluierata in ofsaid.

3' Anglia este surprinsa in ofsaid de Wilmar Roldan.

3' Harry Maguire de la Anglia e aproape de gol cu o lovitura de cap, dar balonul este blocat.

3' Wilmar Roldan acorda corner pentru Anglia.

3' Anglia in atac, Jesse Lingard trage, dar scorul ramane acelasi.

1' Gata, mingea e in joc!