Fotbal spectacol in meciul de deschidere de la EURO 2020. Italia a umilit-o pe Turcia si viseaza la trofeul european

Postat la: 12.06.2021 | Scris de: ZIUA NEWS

Italia a spulberat Turcia in meciul de deschidere de la EURO 2020,3-0. Chiar daca la pauza a fost 0-0, oamenii lui Mancini au navalit peste turci in repriza a doua si le-au dat 3 goluri.

Fotbalist la Juventus, turcul Demiral a marcat primul gol pentru italieni, dupa ce si-a bagat mingea in propria poarta.

Ciro Immbobile si Insigne au dat ultimele doua goluri pentru Italia, care se anunta o favorita la titlul european.

Cea mai tanara echipa la acest Campionat European de fotbal, Turcia nu a avut niciun sut pe poarta in partida de la Roma si s-a vazut invinsa contra Italiei.

Ceremonie grandioasa de deschidere la EURO 2020. Andrea Bocelli a interpretat "Nessun Dorma"

Desfasurarea meciului:

TURCIA - ITALIA 0-0

Minutul 1 - a inceput partida

Minutul 17 - ocazie pentru Italia: Insigne trimite pe langa poarata din pozitie buna

Minutul 22 - ocazie uriasa pentru Italia: Chiellini trimite cu capul, dar portarul turc respinge in corner