UCRAINA

Victorie pentru Șahtior, care s-a apropriat la două puncte de liderul Dinamo Kiev / VIDEO

Postat la: 29.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

Sursa foto: iskenderbaydar.com

Echipa pregătită de Mircea Lucescu, Şahtior Doneţk, a învins-o pe teren propriu pe Metalurg Zaporoje, scor 2-0, într-un meci din etapa a şasea a campionatului Ucrainei.

Brazilianul Alex Teixeira a deschis scorul din lovitură de pedeapsă, în minutul 64. Tot el a închis tabela în prelungirile partidei. Cu patru minute înainte de final, jucătorul gazdelor, Srna a fost eliminat. Metalurg a încheiat meciul tot în inferioritate numerică/ În minutul 88, Orelesi a văzut direct cartonașul roșu.

Şahtior Doneţk ocupă locul secund în campionatul din Ucraina, cu 13 puncte. Lider este Dinamo Kiev, cu 15 puncte şi un joc mai puţin.