Real Madrid a învins Paris Saint-Germain, scor 2-1, şi s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor

Postat la: 07.03.2018 | Scris de: ZIUA NEWS

Formaţia Real Madrid, deţinătoarea trofeului, s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a trecut, cu scorul de 5-1 la general, de echipa franceză Paris Saint-Germain. După 3-1 pe Santiago Bernabeu, spaniolii s-au impus şi în deplasare, scor 2-1.

Cristiano Ronaldo, în minutul 51, şi Casemiro, în minutul 80, au marcat golurile învingătorilor, în timp ce unicul gol al gazdelor a fost înscris de Edinson Cavani, în minutul 71. PSG a evoluat în inferioritate numerică din minutul 66, după eliminarea lui Marco Verratti, care a primit al doilea cartonaş galben din cauza unor proteste.

PSG: Areola - Alves, Silva, Marquinhos, Berchiche - Verratti, Motta (Pastore 59'), Rabiot - Di Maria (Draxler 76'), Cavani, Mbappe (L. Diarra 85'). Antrenor: Unai Emery.

Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Lucas, Casemiro, Kovacic (Kroos 71'), Asensio (Isco 82') - Benzema (Bale 76'), C. Ronaldo. Antrenor: Zinedine Zidane.