Performanță uriașă pentru fotbalul sibian. FC Hermannstadt, în sferturile Cupei României | Sport

Postat la: 30.11.2017 | Scris de: ZIUA NEWS

Echipa sibiană a câștigat cu 2-0 meciul cu Juventus București, în optimile de finală ale Cupei României, obținând astfel calificarea în sferturi. Scorul a fost deschis de autogolul lui Morariu, în minutul 60. Șapte minute mai târziu, Daniel Tătar l-a învins pe portarul Juventusului cu un șut la colț, din marginea careului mare.

FC Hermannstadt: H. Moldovan - M. Stancu, Căt. Pîrvulescu, I. Stoica, D. Tătar - Dâlbea (Boboc 76), R. Necșulescu - S. Lupu (Hergheligiu 54), Bg. Rusu, I. Popa - Ad. Cârstean (Al. Neacșa 63).