Performanţă mare pentru Răzvan Lucescu. A câştigat Cupa Greciei, răzbunând situaţia din campionat

Postat la: 13.05.2018 | Scris de: ZIUA NEWS

PAOK a învins, sâmbătă, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa AEK Atena. Vieirinha (65') şi Pelkas (90+3') au înscris golurile învingătorilor. În minutul 25, Prijovic a ratat o lovitură de la 11 metri pentru PAOK.

Finalul întâlnirii a fost incendiar, formaţia lui Răzvan Lucescu încheind partida în nouă jucători, după ce Mauricio (80') şi Varela (90+4') au fost eliminaţi. Şi AEK a avut un jucător eliminat, pe Vranjes, în minutul 81.

Este primul trofeu cucerit de PAOK sub comanda lui Răzvan Lucescu, care a preluat echipa în vara anului trecut. În 2017, PAOK a cucerit Cupa Greciei tot după o victorie contra celor de la AEK, 2-1. În campionat, Lucescu s-a clasat cu PAOK pe locul doi, după ce a fost depunctată din cauza unor incidente reprobabile cauzate de patronul echipei sale.