Pas greșit pentru Ludogoreț Razgrad, în campionatul Bulgariei. Keșeru a dat-o-n bară / VIDEO

Postat la: 29.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

Ludogoreț Razgrad a remizat, scor 1-1, pe teren propriu, în compania echipei Slavia Sofia, într-un meci disputat vineri seară în cadrul etapei a 7-a a campionatului din Bulgaria.

Keşeru nu a mai marcat, deşi oficialii clubului bulgar i-au stipulat în contract bonusuri financiare pentru a deveni golgheterul Bulgariei. Atacantul a nimerit transverala în minutul 64, cu un şut năprasnic de la 16 metri. Gazdele au deschis scorul prin olandezul Misidjan, în minutul 57. Ludogoreț a fost aproape de a-și dubla avantajul în minutul 64. Keșeru a țintit bara transversală, cu un șut de la marginea carelui. Slavia Sofia a restabilit egalitatea prin Karachanakov, cu două minute înainte de final.

Ludogoreț e lider cu 14 puncte urmată de Slavia Sofia și de Litex Lovech, cu câte 12 puncte. Echipa lui Reghecampf are însă în meci mai puțin.