Meci spectaculos în play-out: FC Voluntari - ASA Tg. Mureș 2-1

Postat la: 08.04.2017 | Scris de: ZIUA NEWS

FC Voluntari s-a impus în fața celor de la ASA Tg. Mureș, 2-1, într-un meci foarte spectaculos, cu multe ocazii de gol. Cei din Voluntari au deschis scorul în minutul 12, prin Adi Bălan. Atacantul a primit o pasă excelentă și a marcat cu un șut de la 12 metri.

După pauză, ASA a început mai bine, dar tot elevii lui Claudiu Niculescu au marcat. Cernat a avut o acțiune pe cont propriu, iar Căpățână a marcat din mijlocul careului, în minutul 51. În minutul 65, jucătorii lui Ionuț Chirilă au revenit în meci, după de Gorobsov a marcat din penaly. Până la final, niciuna dintre cele două echipe nu a putut marca.

După acest scor, FC Voluntari este pe locul 4 în play-out, cu 20 puncte, în timp ce ASA este pe ultimul loc, cu 10 puncte.

Au marcat: Ad. Bălan 12', Căpățână 51'/ Gorobsov 65'- VIDEO

Echipele de start:

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Hrvoje, Cazan, Acsinte - Lazăr, Novac - Căpățână, Cernat, Popadiuc - Ad. Bălan
Rezerve: Bornescu, Balaur, Filipov, Tăbăcariu, Ivanovici, L. Marinescu, Voduț

ASA Tg. Mureș: Pap - Velayos, Rougkalas, M. Constantin, Sin - Gorobsov, G. Mureșan - Nicoliță, Dică, Rus - Ciolacu
Rezerve: Moga, Chertes, Candrea, Ferfelea, Dulap, Petra, Tornyai