Liga 1. CSMS Iași a produs surpriza etapei a 24-a. Moldovenii s-au impus la Viitorul

Postat la: 13.02.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

CSMS Iaşi a câştigat meciul disputat sâmbătă, în deplasare, scor 2-1, cu FC Viitorul, în etapa a 24-a din Liga 1.

Revenit la echipa moldavă, Andrei Cristea i-a centrat perfect lui Golubovic, care a deschis scorul, în prelungirile primei reprize, cu o lovitură de cap. Viveiros a mărit avantajul oaspeților, în minutul 53. Mingea a fost deviată de un apărător înainte să intre în poartă. Cu un minut înainte de final, gazdele au redus din diferență. Florin Tănase a transformat un penalty dictat în urma unui henț la Bole.

Au evoluat echipele:

Viitorul: Pecanha - Nicoliţă, Goulon, Boli, Ganea - Marin, I. Filip (Chiţu 58), De Lucas (Nedelcu 58) - Cernat, I. Hagi (Benzar 73), Tănase.

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Ciucă, Ţigănaşu - V. Gheorghe (Saric 86), Creţu - Viveiros (Llullaku 82), A. Cristea (Enescu 69), Böle - Golubovic.