LIGA 1

ETAPA A 4-A. CFR Cluj - FC Voluntari 2-0. Ardelenii au ajuns pe plus, după penalizarea din startul sezonului / VIDEO

Postat la: 31.07.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

Sursa foto: looktv.ro

CFR Cluj s-a impus cu 2-0 în fața echipei FC Voluntari, în primul meci din cadrul etapei a patra a Ligii I.

Prima ocazie a meciului a fost semnată de Lopes, chiar în debutul partiei. Jucătorul gazdelor a țintit transversala, cu un șut de la 30 de metri. Cu patru minute înainte de pauză, Petrucci a deschis scourul, cu o lovitură de cap. Păun a înschis tabela, după ce a executat cu succes o lovitură de pedeapsă, în minutul 57, acordată pentru un fault în careu comis de Zaharia.

În urma acestui succes, ardelenii ocupă locul 10, cu două puncte. CFR a început sezonul cu o penalizare de 6 puncte. De partea cealaltă, ilfovenii ocupă locul 9, cu 3 puncte.

Cele două echipe

CFR Cluj: Mincă - Coelho, Larie, Tînc, Camora - Petrucci, Mureşan, Lopes (Jakolis '74), Roşu (Voiculeţ '59) - Păun (Bruno '85), Beleck. Antrenor: Francisc Dican.

FC Voluntari: Balauru - Zaharia, C. Achim, Novakovici, Pîrvulescu - Novac (G. Deac '74), Maftei, Grigore (Todoran '57) - Hamed Kone, Ad. Bălan (Matei '62), Călinţaru. Antrenor: Bogdan Argeş Vintilă.