LIGA 1

ETAPA 3. ACS Poli Timișoara - FC Botoșani 1-0. Elek a adus prima victorie bănățenilor / VIDEO

Postat la: 28.07.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

Sursa foto: monitorulexpres.ro

ACS Poli Timișoara a obținut prima victorie din acest sezon al Ligii I. Nou-promovata s-a inpus pe teren propriu, scor 1-0, în ultimul meci din etapa a treia.

Partida a început cu circa 30 de minute întârziere, din cauza unor probleme cu legitimaţiile a trei jucători. Fotbaliştilor Alexandru Curtean şi Andrei Artean de la ACS Poli şi Dimitrov de la FC Botoşani le-au expirat vizele provizorii și a fost nevoie de înlocuirea lor.

Elek a marcat singurul gol al meciului, în minutul 65, cu un șut sub transversală, din pasa lui Zicu.

Cele două echipe

ACS Poli Timişoara: Pap - Belu, Luchin, Scutaru, Popescu - Melinte, Llorente, Hernandez (Sarmov '87) - Boldea (Bărbuţ '26), Elek (Rufino '74), Zicu. Antrenor: Dan Alexa

FC Botoşani: Pleşca - Plămadă (Brata '71), Cordoş (Robertson '66), Miron, Acsinte - Cucu (Gonzalo '46), Raul Costin - Ivanovici, Vaşvari, Neziri - Hadnagy. Antrenor: Leo Grozavu