Cupa Romaniei: Programul meciurilor din sferturi. Cine va transmite disputele

Postat la: 05.02.2018 | Scris de: ZIUA NEWS

Federatia Romana de Fotbal a anuntat luni programul partidelor din sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal. Gaz Metan vs Astra Giurgiu va deschide "balul", pe 27 februarie. Derbiul CS U Craiova vs Dinamo se va disputa pe 1 martie, de la ora 20:30.

Marti, 27 februarie 2018

Ora 20:30/ Gaz Metan Medias - Astra Giurgiu

, Digi Sport, Telekom Sport direct

Miercuri, 28 februarie 2018

Ora 18:30/ AFC Hermannstadt - FCSB

, Digi Sport, Telekom Sport, PRO X direct

Ora 21:15/ FC Botosani - ACSM Politehnica Iasi, Digi Sport, Telekom Sport direct

Joi, 1 martie 2018Ora 20:30/ CS U Craiova - Dinamo Bucuresti, Digi Sport, Telekom Sport, PRO X direct

Partidele din sferturi se vor juca intr-o singura mansa, pe terenul echipei de categorie inferioara sau mai slab clasata in stagiunea precedenta. Daca va fi egalitate dupa 90 de minute, atunci vor avea loc prelungiri si, dupa caz, penaltiuri.

Cine a castigat ultimele editii:2017: FC Voluntari: 5-3 dupa 11 metri cu Astra Giurgiu

2016: CFR Cluj: 5-4 dupa 11 metri cu Dinamo Bucuresti

2015: FCSB: 3-0 cu U Cluj

2014: Astra Giurgiu: 4-2 dupa 11 metri cu FCSB

2013: Petrolul Ploiesti: 1-0 cu CFR Cluj

2012: Dinamo Bucuresti: 1-0 cu Rapid Bucuresti.