ETAPA A 13-A

CS U Craiova a câștigat pe terenul CFR-ului, după un meci spectaculos / VIDEO

Postat la: 05.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

Sursa foto: csuc.ro

CS U Craiova a câștigat meciul disputat duminică seara, scor 2-1, în deplasare, cu CFR Cuj. Meciul a contat pentru etapa a 13-a a Ligii I, ultima din tur. Toate cele trei goluri au fost marcate în repriza secundă.

Gruparea ardeleană a deschis scorul în minutul 47, prin Beleck. În minutul 65, același Beleck a fost la un pas de 2-0, Bălgrădean respingând șutul acestuia. Oltenii au restabilit egalitatea prin Nuno Rocha, în minutul 78. CS U Craiova a dat lovitura în prelungirile partidei. În minutul 90+2, Nuno Rocha a trimis în bară, faza a continuat, iar Dumitraș a deviat în poartă!

CS U Craiova ocupă locul 7, cu 19 puncte, la egalitate cu ASA Tg. Mureș, iar CFR Cluj e pe următoarea poziție, cu 14 puncte.