LIGA 1

ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna 1-0, (etapa a 9-a). Bănățenii au câștigat primul meci cu Florin Marin pe banca tehnică

Postat la: 29.08.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna 1-0, (etapa a 9-a). Bănățenii au câștigat primul meci din acest sezon / VIDEO

Sursa foto: acspoli.ro

Antrenorul Florin Marin a debutat cu dreptul pe banca echipei ACS Poli Timișoara. Nou-promovata s-a impus, pe teren proriu, în fața formației Concordia Chiajna, scor 1-0, într-un meci disputat sâmbătă, în cadrul etapei a 9-a a Ligii I. Echipa din orașul de pe Bega a înregistrat al doilea succes din actualul sezon competițional.

Gazdele și-au creat prima ocazie a meciului. Cânu a șutat pe lângă poartă în minutul 39. Goga a deschis scorul în minutul 57. Timișorenii au fost aproape de 2-0, dar Matache a respins.

În finalul confruntării, Purece a executat o lovitură liberă de la 30 de metri, iar portarul gazdelor a respins de sub transversală! Cele două echipe au câte 8 puncte după 9 etape și ocupă locurile 9, respectiv 10.